donate

 

Proč čistit koberce a čalouněný nábytek mokrou metodou?
Ve vašem koberci a čalouněném nábytku se daří dobře prachu, roztočům a alergenům, které nevidíte. Vidíte ale běžnou špínu a skvrny od všeho možného. Klasické vysávání je nedostatečné, proto je doporučeno každých 6 -12 měsíců koberce i čalouněný nábytek kvalitně vyčistit (proprat) mokrou cestou. Tím se dlouhodobě uleví dýchacím cestám Vám i celé Vaší rodině a budete mít opravdu čistý byt. Nemluvě o přínosu pro malé děti, alergiky a podobně.

Příprava na čištění
Pro zjednodušení a zrychlení naší práce prosíme zákazníky, aby koberce a čalouněný nábytek před samotným čištěním zbavili běžných nečistot klasickým vysavačem. Zároveň prosíme o odstranění drobného nábytku a co největší uvolnění čištěného prostoru. Nemohoucím a starším lidem samozřejmě pomůže náš pracovník přímo na místě, stejně tak pomůže s přesunem větších částí nábytku (sedačky, police apod.)

Princip čištění mokrou metodou
Základním principem čištění koberců pomocí strojů Kärcher je tlakové nasycení čištěného povrchu speciálním roztokem a následné vysávání.
Díky tomuto způsobu čištění nedochází k nadměrnému opotřebování čištěného povrchu a vytrhávání vlasu koberce, jako se děje u mechanického kartáčového čištění. Tento princip naopak vlas narovná do původní polohy a regeneruje jej.

Postup čištění

Čištěné místo se zvlhčí – ať už se jedná o koberec, sedačku, matrace nebo čalouněné židle a křesla - a nechá se působit přípravek po dobu několika minut. Po té se opakovaně ze znečištěného místa odsaje absorbovaná voda (viz obrázek). Tento proces je možné několikrát opakovat, dokud nedocílíme požadované čistoty čištěného povrchu. Následně probíhá proprání jen čistou teplou vodou, aby v materiálu nezůstaly zbytky čistícího prostředku. V našem případě je tato možnost minimalizována, protože používáme kvalitní tekutý prostředek s impregnací, který na rozdíl od sypkého prášku žádné stopy nezanechává – kromě příjemné vůně. Čištěný povrch je dostatečně odsáván, aby nedošlo k poškození podkladového materiálu (parkety, laminátová plovoucí podlaha, atd.)

Koberce z přírodního vlákna, obecně s dlouhým vlasem ( perské, vlněné apod.) čistíme šetrněji použitím menšího množství vlažné vody a důkladně ho vysajeme, aby v něm žádná nezůstala a koberec se neznehodnotil.

Po použití čistícího přípravku je výsledný čištěný povrch zbaven nečistot, skvrn, barvy jsou obnoveny a materiál je ochráněn proti dalšímu znečištění.

Čištění skvrn
Jsme schopni vyčistit velkou většinu skvrn různého původu. Základem je rychlá reakce, čím kratší dobu skvrna je, tím snáze a jistěji ji lze vyčistit. Týdny a měsíce staré skvrny obvykle nelze 100% odstranit.

Vyschnutí
Čištěný povrch je suchý za 2 - 3 hodiny při dostatečném větrání. Ideálním řešením je použití větráku, má–li jej zákazník k dispozici. Záleží však na délce vlasu, materiálu vlasu a podkladu. Nejrychleji schnou zátěžové koberce vyrobené ze syntetických vláken, pomaleji koberce z přírodních materiálů.